TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 delar. Pelikan Design för Fritz Hansen 1985.

"Café", galvaniserad stål och gummi. 6 stolar, bredd 51 total höjd 70 samt bord m blankborstad skiva, diam 90, h 70 Etikettmärkta 1985.

Smärre bruksslitage, skivan m repor.

Muut tiedot

Niels Gammelgaard & Lars Mathiesen ritar under gemensamma namnet Pelikan.

Lähtöhinta
5 000 SEK