BANKETT / DAGBÄDD, 1800-talets första hälft.

Genombrutna gavlar. Skuren dekor. Raka avsmalnande ben. Lösa plymåer i gavlar och sits. Senare målning. Beslag av mässing. Längd 190 cm.

Slitage, repor och märken. Möjligen omarbetad från soffa.

Lähtöhinta
7 000 SEK