SOFFA, jugend, tidigt 1900-tal.

Svängd stomme i lackat lövträ invändigt klädd med tyg. Mjukt stoppade plymåer. Spjälade armlän, pelare med knoppavslut och litet låsbart skåp med lucka i facettslipat glas. Benavslut med mässingstassar. Längd ca 185, höjd 170 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Slagskador. Fläckar på klädseln. Renoverad, bl a senare klädsel. Senare tillagda ryggplymåer. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK