BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.

Fanerad med mahogny med flera träslag, rektangulär skiva av kalksten, samkomponerad front med tre lådor, avfasade hörn, beslag och draghandtag av mässing, längd 117, bredd 49, höjd 85 cm. Nyckel finns.

Mindre nagg, fanérslitage/skada. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK