JARDINIERE, nyrokoko, 1800-talets slut.

Oval, kantbräm, fot och handtag av metall i form av delfiner, kropp av flintgods, märkt Bonn, längd 49, höjd 26 cm.

Bruksslitage, foten med slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK