VÄGGLAMPOR, 1 par, metall, Pello Patent, 1900-talets första hälft.

Klockformad skärm. Svängd ljusarm. Märkt. Höjd ca 20 cm

Ej funktionstestade. Slitage. Repor, märken och bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

Har enligt uppgift varit monterade i tågkupé.

Lähtöhinta
2 000 SEK