BOK, "Konkret Realism, Baertling, Jacobsen, Mortensen", Åke Nyblom & Co Boktryckeri AB, Stockholm, 1956.

Kat. nr 219. Trycktes i 2700 exemplar i samband med en utställning på Liljevalchs konsthall i Stockholm mars - april 1956. Innehåller sex serigrafier, två av varje konstnär.

Slitage. Ställvis fläckar. Pärm med enstaka veck och kantskador, rygg med mindre reva upptill.

Lähtöhinta
2 500 SEK