DOCKOR, 3 st, bl a porslin och gips, 1900-tal.

Flickdocka med huvud händer och fötter i delvis glaserat porslin. Klädd i klänning. Docka föreställande herre med monokel. Huvud, händer och fötter i bemålat gips. Klädd i frack. Dockhuvud i bemålad keramik. H 15-30.

Slitage. Herrdockan med skador.

Lähtöhinta
800 SEK