GOLVVAS, porslin, Kina, troligen sen Qing, omkring år 1900.

Trädgårdsmotiv samt dubbla fladdermöss i underglasyrblå med hänklar i sidorna. Höjd 51 cm.

Slitage. Skador med nagg, avslag och lagningar. Spår av gammal lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK