GOLVLAMPA, modell "G 1842", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra del.

Mässing. Grönlackerad, tredelad fot. Svängbar ljusarm. Höj- och sänkbar. Ställbar skärm i gul textil. Modellen formgiven 1932. Höjd ca 100-135 cm.

Ej funktionstestad. Repor och färgbortfall. Slitage. Fästet behöver skruvas till.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?