TRÄDGÅRDSMÖBLER, 4 delar, Grythyttan, 1900-talets mitt.

Två stapelbara stolar med armlän, en soffa, ett bord. Stommar i blålackerat fjäderstål, ribbor av trä. Bordets mått 96,5x122 cm. Soffans längd 130 cm. Stolarnas höjd 89 cm.

Ställvis hårdare bruksslitage. Färgbortfall. Rostangrepp.

Lähtöhinta
4 000 SEK