KARMSTOLAR, 2 st, sengustaviansk resp. sengustaviansk stil.

S k. baljfåtöljer. En stol sent 1800-tal samt en stol 1800-talets början. Svängd rygg. Fast stoppad rygg och sits, klädsel av domestik. Framtagen målning.

Färgbortfall. Domestik med slitage och hål. Slitage, repor och märken. Kompletterade med senare fotavslutningar och sadelgjord.

Lähtöhinta
18 000 SEK