BRICKBORD, rokokostil, 1900-tal.

Benställning i trä med bemålad bricka med floralt motiv. Längd 73, bredd 58, höjd 68 cm.

Bruksslitage, större färgbortfall på brickan. Benställning samt bricka senare bemålade.

Lähtöhinta
1 500 SEK