URNA med LOCK, fajans, Delft, 1700-tal

Balusterformad med loch och knopp. Dekor i underglasyrblått i form av landskap. Höjd 29 cm.

Avslag på knoppen. Nagg och kantnötningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK