Nils Landberg

(Ruotsi, 1907-1991)
Nils Landberg
(Ruotsi, 1907-1991)

GLASSERVIS, 69 delar, "Prelude", Nils Landberg, Orrefors.

12 champagneglas, höjd 22 cm.
12 vitvinsglas, höjd 15 cm.
11 rödvinsglas, höjd 19 cm.
12 portvinsglas, höjd 15 cm.
11 likörglas, höjd 12 cm.
11 selterglas, höjd 9 cm.

Bruksslitage. Ett av rödvinsglasen med fotnagg. Limrester.

Lähtöhinta
7 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet