STOLAR, 4 st, "CH29"/"Savbukkestolen", Hans J Wegner, Carl Hansen & Son, 1900-talets mitt.

Mörkbonad ek. Stoppad sits klädd i brunt ylletyg. Brännmärkta. Höjd 75 cm.

Bruksslitage, repor, märken och några sprickor till stommen. Något smutsigt tyg.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på Colldéns Heminredning, Järntorgsgatan 8, 31/5 1958.

Lähtöhinta
12 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?