PALL, Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 1900-talets tredje kvartal.

Sits i teakfaner, kromada ben. Kallstämplad. Höjd 44 cm.

Slitage, fläckar, repor, rost, ostadig sits, torkade gummifästen under sitsen, plastfötter med skador samt en saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK