PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, 1700-tal.

Polykrom dekor. Skålfat, djup tallrik samt två underfat. Diameter 11,5-30 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter, nagg. Skålfatet med konstlagningar. Ett underfat med sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK