MATBORD, enligt uppgift Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Mahogny. Skiva uppburen av två fyrdelade pelarfötter. Nedfällbart stödben. Fem iläggsskivor a 55 cm vardera. Två iläggsskivor med sarg. Längd 210. Bredd 110. Höjd 73 cm.

Slitage. Repor och märken.

Lähtöhinta
6 000 SEK