CHOKLADKANNA, förgyllt silver, Bointaburet, Paris, 1880/90-tal. Vikt 357 g.

Svagt konformad med svarvat handtag av elfenben, lock med knopp i form av kotte. 15,5 cm.

Repor, smärre bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK