GOLVLAMPA, troligen Glössner, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing. Kupa av glas, slipad och etsad dekor. En ljuspunkt. Höjd 148 cm.

Ej funktionstestad. Kupan med spricka. Fotplatta med bucklor och repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK