STOL, sengustaviansk, omkring år 1800.

Ribbad rygg och dekor av fleuroner. Rundade, kannelerade ben. Kopplad benställning. Höjd 86 cm.

Bruksslitage, slagskador med bortfall av delar och färgbortfall. Renoverad. Lagat brott i ena ryggspjälan. Benställningen limmad. Klädseln med stora hål och fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK