Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Per Fredrik Wigholm (1839-1867), Arboga 1846.

Gustaviansk stil. Räfflad kolonn. Urnformad ljuspipa. Kvadratisk fot med dekor av palmetter. På fyra kulfötter. Höjd 23 cm.

Bruksslitage. Bucklor. Repor och märken. Något instabila.

Lähtöhinta
2 500 SEK