GALLERSKÅLAR MED TVÅ FAT, två snarlika, flintgods, sannolikt Herculaneum Pottery, England, 1796-1841.

Gallerskålar med fat. Skålarnas längd 21, höjd ca 7 cm.

Bruksslitage. Nagg, sprickor och lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK