GYROSKOP för TORPED, brickmärkt Whitehead & Fiume, 1900-talets första hälft.

I ekfodral. Mässingsbeslag. Brickmärkning M/03 No 4077. Fodralets längd 21, bredd 18, höjd 27 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Fodralet med smärre skador och sprickor, locket går ej att stänga helt.

Lähtöhinta
2 000 SEK