DOCKA, biskviporslin. 1900-talets början.

Huvud, händer, ben och fötter i delvis glaserat och bemålat biskviporslin. Ögon med blundfunktion. Klädd i blå- och vitmönstrad klänning och mamelucker. Längd ca 21 cm.

Slitage. Obetydliga skador/tillverkningsdefekter på ögonlocken.

Lähtöhinta
1 800 SEK