INBUNDEN SAMLING ADLIGA SVENSKA SIGILL, lack, 1800-tal.

Folioband av halvskinn, mestadels röda lacksigill från grevliga, friherrliga och adliga ätterna på Sveriges Riddarhus. 29 x 48 cm.

Slitage samlingen ej komplett, några sigill med skador, sprickor, fläckar, bokbandet med smärre kant och hörnskador. Ej fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
5 000 SEK