SOFFA, Louis XV-stil, 1900-talets andra hälft.

Skuren floral dekor, svängda ben. Stoppad i rygg, armlän och sits. Grön klädsel. Längd 220 cm, höjd 115.

Slitage. Stommen med färgbortfall, skav och repor. Tyget med fläckar, skador och smuts. Ett ben sitter något löst.

Lähtöhinta
3 000 SEK