TAKLAMPA, Böhlmarks Pukebergs glasbruk, 1930-tal. Höjd 83 cm.

Kupa i opakt vitt glas samt transparent glas med ristad stjärn-dekor.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Anlupen. Smärre kantnagg.

Lähtöhinta
5 000 SEK