SKRIVBORDSSTOL, "Executive Chair", Charles Pollock, Knoll, 1900-talets andra hälft.

Formgjuten plast i svart och kromat stål. Beige stoppad klädsel med knapphäftning. Höjd 88, sitthöjd 54 cm.

Fläckar. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK