639984

Edward Hald

(Ruotsi, 1883-1980)
Edward Hald
(Ruotsi, 1883-1980)

VAS, glas, Edward Hald, 1900-talets andra kvartal/mitt.

Dekor av flicka som tittar upp på stjärnhimlen. Längd 16,5, höjd 11 cm.

Bruksslitage, smärre nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet