PRAKTURNOR, ett par, flintgods, Gustafsberg, 1911.

Isblå glasyr med dekor av tre kronor i mörkblått. Rund form med hänklar i form av lejonmaskaron. Höjd ca 41 cm.

Slitage, sprickor, nagg, krackelyr, smuts.

Lähtöhinta
4 000 SEK