Rollei

(Saksa, Syntymävuosi 1920)
Rollei
(Saksa, Syntymävuosi 1920)

KAMERA, Rolleiflex, Franke & Heidecke, Braunschweig, Tyskland. 1900-talets mitt.

Fodral i bruntläder. Heidosmat 1:2,8 / 75. Carl Zeiss Nr 1905841 Tessar 1:3,5 f=75 mm.

DBP T 2119282 DBGM.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 800 SEK
Kuvan käyttöoikeudet