TEKANNA, silver, Robert Henell III, London, England, 1840. Vikt ca 792g.

Nyrokoko. Bukig form. Rik floral dekor. Handtag i ben. Höjd 12cm.

Slitage. Repor. Handtag med smärre sprickor.

Lähtöhinta
5 000 SEK