Nystilar

Nystilar

SKRIVBORD, nyrenässans, 1800-talets sista kvartal.

Rektangulär skiva, delvis grönmålad. Ådringsmålat trä. Fem lådor i sargen, svarvade ben. Längd 116, bredd 57, höjd 78 cm.

Slitage, färgbortfall, märken, repor. Renoverad och kompletterad bla senare målad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK