Gabriel Burmeister

(Ruotsi, 1886-1946)
Gabriel Burmeister
(Ruotsi, 1886-1946)

POKAL, fajans. Gabriel Burmeister, Gabriel, 1930-tal.

Lergods med fajansglasyr. Brunmelerad glasyr med dekor i svart. Signerad. Höjd ca 30 cm.

Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK