Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SKRIN, silver, oidentifierade stämplar, 1800-tal, vikt ca 515 gram.

Bevingade tassfötter. Lockknopp av fantasidjur. Lås med ståldetaljer. Längd 16 cm, bredd 11 cm, höjd ca 14 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Skador på fötterna. Lås med rost. Lockknopp med möjlig lagning. Mindre bucklor och anlöpningar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK