VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.

Fanerat i mahogny. Dekor i gulmetall. Skiva i sten med upphöjd, genombruten kant. Glasade sidopartier samt dörr. Svängda ben. Invändigt textilklätt samt med hyllplan i glas. Längd 67 cm, bredd 33 cm, höjd 140 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Invändigt fläckar och märken. Belysning ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK