SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Valnöt, delvis fanerat. Svängda och kopplade ben. Uppfällbar skiva med underliggande inredning. Längd 57, bredd 45, höjd 78 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre fläckar, repor och träsprickor. Lås kärvar. Koppling något lös. Senare knopp. Något ostadigt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK