Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Nystilar

Nystilar

BYRÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rak form med utdragslådor. Beslag i mässing. Dekor av bland annat flankerande kolonnetter. Längd ca 92, djup ca 52, höjd ca 112 cm.

Slitage, repor och mindre stötskador. Renoverad och kompletterad, med bland annat senare ben, bemålning och beslag. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK