SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Målad i grått. Rektangulär form. 2 lådor och pardörrar. 3 hyllplan bakom dörrarna. Bronserade metallbeslag. Höjd 118, längd 116, bred 53 cm.

Senare bemålad. Smärre slitage. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK