SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets mitt.

Målad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Fyra lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 113. Djup 52. Höjd 106 cm. Nyckel finns.

Senare målning, lås i lådor och beslag av mässing. Repor och märken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 500 SEK