FÅTÖLJ, nyrokoko, sent 1800-tal.

Valnöt, krön med genombruten dekor. Lilatonad klädsel. På hjul.

Bruksslitage, lagningar, senare klädsel med fläckar, renoverad samt kompletterad.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Stora Teatern.

Lähtöhinta
2 000 SEK