BOKPARTI OM FOLKVISOR, 9 vol, bla Svenska folk.visor från forntiden, av Geijer och Afzelius, Stockholm 1814-16 resp 1880

Även Svenska fornsånger, 1-2, av Adolf Iwar Arwidsson, Stockholm 1834-37. Halvband av skinn. 12 x 18,5 - 16 x 23 cm.

Slitage, bokbanden med smärre hörnskador, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK