Nystilar

Nystilar

HERRBYRÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Fanerad i bland annat valnöt. Rak form med dekor av bland annat kannelerade sidor. Längd ca 85,5, djup ca 53, höjd ca 140 cm.

Slitage, repor och stötmärken. Mindre sprickor. Mindre fanerskador.

Lähtöhinta
3 000 SEK