Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

KAFFESERVISDELAR, 28 st, porslin Musselmalet, Kunglig dansk.

Bestående av 12 kaffekoppar med fat, höjd 6 cm,
12 assietter med genombruten kant, diameter 17,5 cm.
4 uppgläggningsfat och skålar olika modeller. Längd 17,5-26 cm.

Enstaka nagg och slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK