FÅTÖLJ, Bodafors, 1940-tal.

FÅTÖLJ, Bodafors, 1940-tal.

Lös, textilklädd sitt- och ryggplymå. Betsad björk. Genombruten karm. En fåtölj med knäckt rygg medföljer. Höjd 76 cm.

Bruksslitage, repor och smärre slagskador. Klädseln med slitage och solblekning. Ena fåtöljen med stora brott i ryggen.

Lähtöhinta
1 500 SEK