GALLERSKÅL med FAT, porslin, Kina, Kanton, 1800-/1900-tal.

Polykrom dekor med med reserver innehållandes figurscener. Delvis genombruten dekor. Hänklar med flätat form. Längd 28 Höjd 12 cm.

Slitage. Repor. Sannolikt gifta delar.

Lähtöhinta
4 000 SEK