ICONOLOGIA DEL CAVALIERE CESARE RIPA PERUGINO, 5 vol, I-V. Perugia 1764-67.

Illustrerade, samtida helband av skinn med upphöjda ryggbind och präglad samt förgylld dekor. 19 x 26 cm.

Slitage, volym IV saknas, smärre skador på bokband, ej genomgångna.

Lähtöhinta
5 000 SEK