Rosenthal

(Saksa, Syntymävuosi 1879)
Rosenthal
(Saksa, Syntymävuosi 1879)

MATSERVIS, 43 delar, Classic rose, Rosenthal.

12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 2 uppläggningsskålar, 4 uppläggningsfat, såsskål.

Smärre slitage. Enstaka delar med nagg och tillverkningsdefekter. Enstaka sprickor.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet